Koszulka męska - God the Father ( Bóg Ojciec ) witraż

39,00 zł

Opis

Więcej informacji

Motywem tej nietuzinkowej koszulki jest wysokiej jakości reprodukcja witrażu „Bóg Ojciec – Stań się” z Bazyliki Franciszkanów w Krakowie, autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków polskiej sztuki sakralnej i arcydzieło młodopolskiego artysty przedstawia starotestamentową historię pierwszych chwil stworzenia. Potężny i majestatyczny Bóg Ojciec, za pomocą gestu powołuje do istnienia ex nihilo niebo i ziemię – z niebytu wyłaniają się pierwsze, amorficzne formy, dające wkrótce początek całości nieprzebranej mnogości stworzenia. Centralną część witraża i jego reprodukcji obejmuje sylwetka Boga Ojca, stylizowanego na starotestamentowego patriarchę z długą, falistą brodą i w draperiach szat, stanowiących jednocześnie motyw dekoracyjny i ornamentykę przedstawienia. Układ z podniesioną jedną ręką w górę oraz opuszczoną druga dłonią w dół dodają całemu dziełu dynamiki, podkreślając dodatkowo monumentalność czynu Stwórcy.

Postać Boga Ojca wykreowana przez Wyspiańskiego jest pełna siły i władzy, stanowiąc przeciwieństwo „dziadka z brodą na chmurce” – popkulturowego i umniejszającego przedstawienia chrześcijańskiego Boga. W dolnej części reprodukcji znajduje się napis „ God the Father”. Dla wierzącego mężczyzny koszulka z reprodukcją wizji Wyspiańskiego stanowić może symbol mocnego i potężnego Boga Ojca, dodającego pewności i umacniającego.

Projekt koszulki wykonany za specjalnym zezwoleniem na wykorzystanie reprodukcji dzieła.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: