Obniżka! Porwany w Iraku Zobacz większe

Porwany w Iraku

EPP0125

31,41 zł

-10%

34,90 zł

Opis

AutorSaad Sirop Hanna, Edward S. Aris

Więcej informacji

Porwany w Iraku- niezwykła historia zwyczajnego księdza

Porwany w Iraku to niezwykła książka, która opowiada historię biskupa uprowadzonego przez muzułmańskich ekstremistów. Irakijczyk Saad Sirop Hanna urodził się w 1972 roku w Bagdadzie, a w 2001 roku wstąpił na ścieżkę chrześcijańską, przyjmując święcenia kapłańskie. Historia, którą zdecydował się opisać, przedstawia tragiczne wydarzenia z jego życia, które odcisnęły wyraźne piętno na jego psychice. 15 sierpnia 2006 roku ksiądz Saad Sirop Hanna został porwany przez bojówkarzy z Al-Kaidy prosto z odprawiane przez siebie Mszy Świętej. Od momentu uprowadzenia Saad Sirop Hanna jest przewożony w ciasnym bagażniku samochodowym, ma zasłonięte oczy i skrępowane nogi i ręce. Później jest przetrzymywany w ciemnym i ciasnym pomieszczeniu. Jest całkowicie zdany na łaskę swoich porywaczy. Biskup był przetrzymywany przez terrorystów przez długie 28 dni, podczas których był torturowany, poniżany, wielokrotnie straszony śmiercią i zmuszany do wyrzeczenia się swojej wiary i przejścia na islam. Pomimo tego, że Saad Sirop Hanna wiedział o grożącym mu niebezpieczeństwie i czekających go cierpieniach nie wyrzekł się on swojej wiary i wierzył, że Bóg ma go w Swojej opiece i czuwa nad jego losem. Przez cały czas, kiedy ksiądz był więziony, trwały negocjacje pomiędzy terrorystami a zwierzchnikami Kościoła, ponadto został zapłacony okup. Saad Sirop Hanna mówi, że nie wie czemu tak naprawdę, ostatecznie  został uwolniony- nie sądzi, żeby porywaczom chodziło tylko o pieniądze, wielokrotnie powtarzał, że był to raczej atak na tle religijnym.

O czym jest książka Porwany w Iraku?

Porwany w Iraku to książka, która opowiada niesamowitą historię, z pozoru zwyczajnego kapłana oraz dramatyczne wydarzenia, z którymi musiał się zmierzyć. Książka - Porwany w Iraku to niezwykłe świadectwo kapłana, który pomimo uwięzienia oraz tortur nie wyparł się swojej wiary i bezgranicznie ufał Bogu. Książka - Porwany w Iraku nie skupia się jednak tylko na tytułowym porwaniu, Saad Sirop Hanna wraca wspomnieniami do lat swoje młodości, wspomina relacje ze swoją rodziną, swoje studia i drogę, którą musiał przejść, aby stać się kapłanem. Bardzo dokładnie opisuje także swoje spostrzeżenia na temat prześladowań chrześcijan oraz życia w kraju, w którym stale toczy się wojna. To doskonałe kompendium wiedzy, które pokazuje realia życia, w miejscu, w którym jest się prześladowanym za swoją wiarę i swoje poglądy.

Kto powinien przeczytać książkę Porwany w Iraku?

Porwany w Iraku to niesamowicie inspirująca historia, która pokazuje siłę i potęgę wiary oraz miłości do bliźniego. Biskup Saad Sirop Hanna nigdy nie potępił swoich porywaczy, wręcz przeciwnie- starał się ich zrozumieć, rozmawiać z nimi i nawiązać z nimi jakąś relację. Porwany w Iraku to książka odpowiednia dla wszystkich osób, które interesują się wojną w Iraku, prześladowaniami chrześcijan, ale także działaniami Al.-Kaidy. Biskup Saad Sirop Hanna w sposób bardzo obrazowy opisuje swoje przeżycia i spostrzeżenia. Historia Porwany w Iraku jest napisana językiem prostym i nieskomplikowanym, który jest łatwy w odbiorze dla czytelnika. Ponadto, historia ta trzyma czytelnika przez cały czas w ogromnym napięciu, pomimo tego, że wie on, jak ostatecznie się ona zakończy. Porwany w Iraku to pozycja, po którą powinny sięgnąć wszystkie osoby, pragnące zapoznać się z realiami życia w kraju niszczonym przez nieustanne wojny na tle religijnym, ale także wszyscy ci, którzy potrzebują inspirującej historii, która pozwoli im na nowo odkryć swoją wiarę.Autor: Saad Sirop Hanna, Edward S. Aris
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Stron: 240
Format: 13,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7797-037-9
Oprawa: broszurowa
Typ produktu: Książka

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: