Obniżka! Wieczór się zbliża i dzień już się chyli (SSL) Zobacz większe

Wieczór się zbliża i dzień już się chyli (SSL)

SSL020

29,75 zł

-15%

35,00 zł

Opis

AutorKardynał Robert Sarah

Więcej informacji

"Wieczór się zbliża i dzień się chyli" książka o bolączkach współczesnego świata prezentująca słowa myśliciela - kardynała Roberta Sarah

Sam tytuł książki "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli" sugeruje, że mamy do czynienia z publikacją pełną refleksji, przemyśleń, rozważań nad diagnozą współczesnego świata. Wieczór się zbliża i dzień już się chyli….to swoista metafora, zapowiedź upadku wartości religijnych w globalnym świecie, procesu który już dzieje się wokół nas, powolnie, ale sukcesywnie. Tak samo jak zapada zmrok po słonecznym dniu. Kardynał w swojej kolejnej książce porusza i rozważa kluczowe religijne zasady kultywowane od lat, a które zagrożone są w obliczu rosnącej fali relatywizmu etycznego, zaburzeń w zakresie poszanowania instytucji rodziny, utraty moralności seksualnej, niczym nieskrępowanego kapitalizmu etc.
Książka "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli opinie ma bardzo interesujące i sugerujące, iż jest to pozycja książkowa do której warto sięgnąć, jeśli chcemy wiedzieć jak zmienia się świat i jak naginane są ponadczasowe, tradycyjne zasady, które nikną w globalnym świecie, a co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla jego istnienia i sprzyja wszechobecnym kryzysom globalnym.

Kardynał Robert Sarah - duchowny, refleksjonista i pisarz - poznaj jego spojrzenie na globalny świat

Książka "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli to forma spisanej rozmowy, wywiadu pomiędzy autorem książki Nicolas Diat a współtwórcą ów książki, czyli wspomnianym duchownym. Kardynał Rober Sarah występuje w roli jako główny rozmówca spisanej dyskusji. Duchowny Robert Sarah w kolejnych odpowiedziach na zapytania Nicolasa Diat przedstawia swój pogląd na to co dzieje się na Zachodzie, jakie zauważa prawidła i dalej jakie to ma przełożenie na człowieka i na cały świat. Kardynał Robert Sarah jest gwinejskim biskupem rzymskokatolickim o bardzo tradycyjnych poglądach katolickich , który prezentuje postawę rygoryzmu moralnego i poszanowania dla tradycji i dziejów, historii i religii. To właśnie te wartości mogą zapobiec daleko idącemu kryzysowi współczesnego świata na wielu płaszczyznach.

"Wieczór się zbliża i dzień już się chyli" książka dla każdego, kto pielęgnuje religijne wartości i tradycje przeszłości. Pomysł na prezent dla myślicieli, filozofów i nie tylko

"Wieczór się zbliża i dzień się chyli" to propozycja dla ambitnych myślicieli, zarówno młodych studentów, osób pracujących czy dojrzałych już myślicieli, którzy chcą być jeszcze bardziej świadomi tego co dzieje się wokół nich, chcą zrozumieć dlaczego tak wiele kryzysów napotyka rzeczywistość i gdzie w tym wszystkim duchowość i moralność. Polecamy ów pozycję książkową jako rewelacyjny i ambitny zakup dla samego siebie czy bliskich osób, zwłaszcza, że dla pozycji książkowej Wieczór się zbliża i dzień się chyli cena jest wyjątkowo atrakcyjna - zwłaszcza na naszym portalu. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim tekstem, zamieszczonym na odwrocie okładki książki, będącym swoistą zapowiedzią interesującej dyskusji o tym co trapi świat i o tym jak przeciwdziałać kryzysowi. Kardynał Robert Sarah odkryje to przed nami.
Polecamy szczególnie tą pozycje książkową, a sama kategoria: Wieczór się zbliża i dzień już się chyli opinie - jest najlepszą rekomendacją dla ów książki religijnej i nie tylko.

"U samych korzeni zapaści Zachodu kryje się kryzys kulturowy i tożsamościowy. Zachód już nie wie, kim jest, ponieważ już nie wie i nie chce wiedzieć, kto go ukształtował, kto go utworzył takim, jakim był i takim, jakim jest. Wiele krajów nie zna dzisiaj swojej historii. To paraliżowanie samego siebie w naturalny sposób prowadzi do upadku., który otwiera drogę nowym cywilizacjom barbarzyńskim".

 

Ta wypowiedź kardynała Saraha streszcza zamysł jego trzeciej książki rozmów z Nicolasem Diatem. Proste stwierdzenie: nasz świat stoi nad przepaścią. Kryzys wiary i Kościoła, schyłek Zachodu, zdrada jego elit, relatywizm moralny, niczym nieograniczona globalizacja, nieokiełznany kapitalizm, nowe ideologie, polityczne wypalenie, wypaczenia islamskiego totalitaryzmu... Nadszedł czas, by postawić bezkompromisową diagnozę. Chodzi o coś więcej niż o analizę wielkiej przemiany naszego świata: uświadamiając powagę kryzysu, przez jaki przechodzimy, kardynał dowodzi, że uniknięcie piekła świata bez Boga, świata bez człowieka, świata bez nadziei, jest możliwe.

 


Przeprowadzając tę ambitną refleksję, kardynał Sarah pochyla się nad wszystkimi bez wyjątku kryzysami współczesnego świata i udziela ważnej lekcji duchowej: z drogi swego życia człowiek powinien uczynić doświadczenie wznoszenia duszy i dzięki temu, odchodząc z tego życia, będzie stworzeniem wznioślejszym niż u początków drogi.

Ilość stron: 464

Wymiary: 13,50 x 20,00 cm

ISBN: 97-83-7257-976-8

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: