Mszał rzymski format B5

DYSTRYBUCJA00025058

250,00 zł

Opis

Więcej informacji

Mszał rzymski dla diecezji polskich

mniejszy format
 

Mszał Rzymski – podstawa mszy świętej


Mszał Rzymski to jedna z najważniejszych ksiąg liturgicznych Kościoła Katolickiego obrządku rzymskiego. To właśnie w nim zawarte są teksty stałych i zmiennych części mszy świętej. Fakt ten sprawia, że Mszał jest niezbędny w każdej parafii. W 2017 roku Mszał Rzymski pomniejszony został uaktualniony, dlatego jest zgodny całkowicie z dużym Mszałem dla diecezji polskich. Uzupełnioną księgę można znaleźć w asortymencie sklepu z dewocjonaliami. Teksty zawarte w Mszale Rzymskim są zgodne z naukami czerpanymi z Pisma Świętego. Drugie wydanie Mszału Rzymskiego dla diecezji polskich zostało poszerzone o msze własne o świętych, przez dodanie tekstów o nowych świętych i błogosławionych. Wewnątrz zamieszczono również nowe „Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego”. Przykładem nowo-dodanego w treść księgi wspomnienia jest wzmianka o papieżu Janie Pawle II, który kilka lat wcześniej został uznany za świętego. 


Najważniejsze treści przekazywane przez duchownych zawarte we Mszale


Zadaniem duchownych katolickich na całym świecie jest szerzenie Prawd Wiary. Jedną z najlepszych ku temu okazji jest msza święta, w której prowadzeniu pomaga Mszał Rzymski. Zawarte w nim treści przekazywane są zgromadzonym podczas codziennej liturgii. Dlatego też, Mszał uznawany jest za najważniejszą księgę liturgiczną wiary chrześcijańskiej. Zebrani podczas mszy świętej wierni czerpią wiedzę na temat religii właśnie z treści Mszału Rzymskiego, przy pomocy którego księża sprawują posługę. Treści księgi przekazywane są z największym szacunkiem kierowanym w stronę Stwórcy. Mszał stanowi zatem podstawę odbywającej się liturgii, pomagając księżom przekazywać najważniejsze aspekty, na jakie składa się wiara w Jezusa Chrystusa.

Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania 2013 - druk 2017 uaktualnienie
Oprawa: twarda

Format: 17,5 x 24,5

ISBN: 978-83-7014-627-6

 

 

Jest to nowe, uzupełnione, najbardziej aktualne wydanie Mszału Rzymskiego. W 2017 r. Mszał pomniejszony został uzupełniony i uaktualniony, i w tej chwili jest całkowicie zgodny z dużym Mszałem dla diecezji polskich. Dodano m.in. Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża, jak również Msze Świętą na Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Dodatkowo dodajemy 
dodatek do Mszału - Święta Maria Magdalena. 22 lipca, Święto z Prefacją o św. Marii Magdalenie.

 

„Mszał Rzymski dla diecezji polskich”. Wydanie II poszerzone i uzupełnione. Uzupełniono w nim Msze własne o świętych przez dodanie tekstów o nowych świętych i błogosławionych oraz zamieszczono nowe "Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego", wydane w 2004 roku, i aktualny kalendarz liturgiczny.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: