Wspomnienia

PAX017

47,20 zł

Opis

Więcej informacji

Wśród nielicznych zabytków literatury pamiętnikarskiej z dziedziny sztuki Wspomnienia Wojciecha Kossaka wyróżniają się swymi walorami literackimi.
Jeden z najbardziej znanych malarzy-batalistów, syn Juliusza i stryj Zofii Kossak-Szatkowskiej, okazał się znakomitym gawędziarzem, równie dobrze władającym piórem, jak pędzlem. Umie opowiadać o swym urozmaiconym życiu, o podróżach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Dobre jedzenie, piękne kobiety, rasowe konie, podobnie jak parady wojskowe czy egzotyczne podróże wszystko to opisywał Kossak z pasją i temperamentem człowieka, którego życie nie zmęczyło, goryczą ani żółcią krwi nie zatruło. I tak jak narzucał jako malarz swe wyobrażenia historyczne, jako światowiec skupiał na sobie uwagę salonów, a jako mężczyzna zainteresowanie kobiet tak też we Wspomnieniach zespolił wszystkie te elementy, tworząc z obrazu swego życia całość prawdziwie harmonijną (ze Wstępu).
Obok tej barwnej biografii czytelnik znajdzie we Wspomnieniach wiele materiału do poznania epoki z przełomu XIX i XX stulecia, jej atmosfery, niepowtarzalnego klimatu duchowego, ludzi i wydarzeń.


ytuł: Wojciech Kossak Wspomnienia

Autor: Olszański Kazimierz

Wydawnictwo: Pax

ISBN: 9788321119793

Języki: polski

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 520

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Twarda

30 innych produktów w tej samej kategorii: