Obniżka! Cristeros. Miłość i Krzyż Zobacz większe

Cristeros. Miłość i Krzyż

DYSTRYBUCJA00003226

25,42 zł

-15%

29,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

Autor: Stefan Incze

 

Wzruszające sceny i dramatyczne wydarzenia!

Zdrada i nienawiść!

Prawdziwa miłość!

Głębokie nawrócenie!

Walka na śmierć i życie w obronie chrześcijaństwa!

Świadectwa cudów meksykańskich męczenników!

To się zdarzyło naprawdę!

 

Stefan Incze to pseudonim literacki węgierskiego jezuity, o. Béli Bangha (1880–1940). Należy on do najwybitniejszych postaci Kościoła katolickiego na Węgrzech. Był znanym rekolekcjonista oraz popularnym pisarzem. W latach dwudziestych XX w. miał okazje bezpośrednio zapoznać się z dramatyczna sytuacja panująca w Meksyku.

 

ego poruszająca powieść Cristeros. Miłość i Krzyż, przypomina „Quo vadis” H. Sienkiewicza, lecz przeniesione w inna epokę, w krajobraz innego regionu świata.

 

Piękna Lenora, pracująca w ministerstwie cenzury, jest narzeczona kapitana Ramona Torresa. W tym czasie w Meksyku ateistyczny rząd buduje „nowy świat”, usiłując terrorem zniszczyć Kościół. Jako oficer, Torres natrafia na opór katolików i heroiczne świadectwo ich wiary. Czy spotkanie dziewczyny o imieniu Guadelupe może odmienić jego życie? Czy walczący w swej obronie cristeros są jeszcze wierni chrześcijańskiej nauce o miłości nieprzyjaciół? Czy jest tu miejsce na przebaczenie dla śmiertelnego wroga?

 

Książka Cristeros. Miłość i Krzyż została wydana w czasie, gdy na ekranach kin wyświetlany jest głośny film Cristiada. Powieść opowiada inną historie niż film, w podobny sposób przekazując prawdę historyczną oraz uwzględniając realia epoki. Obydwa dzieła wzajemnie się dopełniają, okazując nam heroiczne świadectwo meksykańskich Cristeros, którzy oddawali życie za wiarę.

30 innych produktów w tej samej kategorii: