Obniżka! Milczenie - Shusaku Endo Zobacz większe

Milczenie - Shusaku Endo

DYSTRYBUCJA00038774

33,21 zł

-10%

36,90 zł

33,21 zł za szt.

Opis

AutorShusaku Endo

Więcej informacji

Największe dzieło Shusaku Endo

Najbardziej osobisty film Martina Scorsese

XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. W kraju, w którym trwa bezwzględna walka szogunatu z chrześcijaństwem, wiara i przekonania poddawane są najcięższej próbie. Nie wszyscy potrafią znieść zadawane im cierpienia. Niektórzy wyrzekają się Chrystusa.

Gdy pojawiają się pogłoski o wyparciu się wiary przez prowincjała ojca Ferreirę, dwaj młodzi jezuici potajemnie przedostają się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by odszukać swojego mistrza. To, co zobaczą, każe im zadać sobie pytania o własną wiarę.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka Shusaku Endo to opowieść o Bogu patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach próbujących to milczenie zrozumieć.

Martin Scorsese, zafascynowany powieścią, chciał sfilmować tę historię już 25 lat temu. W końcu mu się to udało. 30 lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło mówiące o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii.

Shusaku Endo (1923–1996) – jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Milczenie jest najważniejszą książką w jego twórczości.

Tłumaczenie: Izabela Denysenko, Barbara Słomka

Oprawa miękka
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2017

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: