Wyprzedaż! Uzdrawiająca siła pocieszenia - WYPRZEDAŻ Zobacz większe

Uzdrawiająca siła pocieszenia - WYPRZEDAŻ

DYSTRYBUCJA00005268

16,20 zł

-40%

27,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

Towar powystawowy - możliwe rysy na okładce i wgniecenie.

Co może mieć na mnie dobroczynny wpływ, kiedy czujemy się źle? Co mi pomoże, kiedy odczuwam złość, kiedy wzbierają we mnie negatywne uczucia, kiedy doświadczam rozczarowania czy zranienia? Gdzie znajdę lekarstwa dla mojej niespokojnej nieraz i smutnej duszy? Aby odpowiedzieć na te pytania, Anselm Grün sięga do tradycji chrześcijańskiej, a także do własnych doświadczeń: „To, co ma korzystny wpływ na ciało, dobrze służy i duszy. W naszym życiu chodzi o to, aby uwzględniać potrzeby zarówno duszy, jak i ciała, troszczyć się tak o jedno, jak i o drugie. Nie potrzeba do tego skomplikowanych technik, jakie zalecają współczesne poradniki. Wystarczy zwykła wrażliwość na potrzeby własnej duszy i ciała. Troszcząc się o własne ciało, okazuję troskę również duszy".

 

Książka ta mówi o bardzo prostych sprawach – przyjemnościach i łzach, wsparciu przyjaciół, kąpieli i śnie,

ale i o modlitwie. „Siedem pocieszeń”, o których pisał Święty Tomasz z Akwinu, autor uzupełnił o doświadczenia, które okazały się ważne dla siebie samego: słuchanie muzyki, wędrówki, czytanie, gry, a także „niebiańskie” rozkosze, których źródłem może być picie lampki wina. Szczęście nie jest ukryte gdzieś daleko – jest ono na wyciągnięcie ręki.

 

O. Anselm Grün OSB – doktor teologii, szafarz opactwa benedyktynów Münsterschwarzach, nauczyciel medytacji. Jego książki ukazały się w wielu milionach egzemplarzy w ponad dwudziestu językach.

110 x 165 mm

236 s.

oprawa - Twarda

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: