Transitus - oratorium o św. Franciszku Zobacz większe

Transitus - oratorium o św. Franciszku

DYSTRYBUCJA00003126

39,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

TRANSITUS – oratorium o św. Franciszku

Wykonawcy: Jorgos Skolias - Natalia Niemen - Mate.o - Basia Włodarska - Kasia Grygiel - New Life'M

To był wieczór, kiedy na krakowskim Rynku Głównym rozbrzmiewała muzyka pełna pokoju, radości i zachwytu. Były łzy wzruszenia i był św. Franciszek, w blasku pochodni przekazujący swe przesłanie.

Oratorium, będące wspomnieniem błogosławionej śmierci św. Franciszka, nawiązuje do tradycyjnego nabożeństwa odprawianego w klasztorach franciszkańskich w wigilię uroczystości Świętego. Inspirowane jest oryginalnymi tekstami Biedaczyny z Asyżu. W poetycki, a zarazem bezpośredni i zrozumiały sposób ukazuje jego duchowość i ideały. Szczególną rolę odgrywają pieśni wykonane przez personifikacje cnót: Ubóstwa, Pokoju, Miłości i Cierpliwości. Piękną balladę śpiewaj dzieci, symbolizujące łzy Franciszka, które tak często wylewał podczas gorliwych i długich modlitw. Całość kończy radosny finał, bo tak też umierał św. Franciszek, z radością i pieśnią na ustach.

W tym wyjątkowym koncercie wzięło udział ok. 100 artystów. jako soliści wystąpili: Jorgos Skolias (św. Franciszek), Kasia Grygiel (Pani Ubóstwo), Natalia Niemen (Pani Miłość), Basia Włodarska (Siostra Cierpliwość), Mateusz "Mate.o" Otremba (Brat Pokój) oraz dziecięcy zespół "Promyczki" (Łzy Franciszka). Towarzyszyli im: zespół New Life'M, znakomita harfistka Małgorzata Komorowska, krakowska schola franciszkańska oraz chór mieszany i orkiestra "ICON" pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

Muzykę skomponował wybitny krakowski kompozytor, pianista i producent muzyczny - Joachim Mencel (lider New Life'M, twórca m.in. kantaty do słów Karola Wojtyły "Miłość mi wszystko wyjaśniła"). Autorką tekstów jest Beata Mencel (autorka słów przebojów muzyki chrześcijańskiej, pisała m.in. dla New Life'M, Mate.O, Lidki Pospieszalskiej, zespołu Promyczki).

Premiera oratorium odbyła się 3 października 2009 roku na Rynku Głównym w Krakowie, z okazji ogólnopolskich obchodów 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: