Obniżka! LUDZIE BOGA 42 - Św. Jan Bosco - film DVD Zobacz większe

LUDZIE BOGA 42 - Św. Jan Bosco - film DVD

DYSTRYBUCJA00003699

25,49 zł

-15%

29,99 zł

Opis

Więcej informacji

Ksiądz Bosko (Don Bosco)

42 numer z kolekcji LUDZIE BOGA (książeczka z płytą DVD)

 

reż. Leandro Castellani,

scen. :Silvano Buzzo, Ennio De Concini ,

wyk.: Ben Gazzara (Don Bosco), Patsy Kensit (Lina),

 

OJCIEC I NAUCZYCIEL MŁODZIEŻY

W 1929 roku Jan Bosco został beatyfikowany, a w 1934 Pius XI ogłosił go świętym. Papież nazwał go „księciem wychowawców”.

Dynamiczny, nie pozbawiony humoru film w sposób skrótowy prezentuje działalność i dokonania świętego. Podstawowym z nich była ewnagelizacja i pomoc chłopcom ulicy poprzez rozwój oratoriów i zakładów salezjańskich .Film nie tylko przybliża samą sylwetkę świętego, ale osadza ją w wyraziście nakreślonym kontekście historycznym w jakim przyszło mu działać.

Jan Bosko będąc pod wpływem duchowości św. Franciszka Salezego zalecał ją swoim współpracownikom. Pragnął, by zakłady salezjańskie podobne były do modelu domu-rodziny, jaki prowadził w oratorium na Valdocco, gdzie mieszkali, uczyli się i bawili razem chłopcy różnych wyznań. Można tam było spotkać zarówno żydów, jak i muzułmanów. Bosco stosował własne metody wychowawcze określane systemem prewencyjnym polegającym m.in. na akcentowaniu takich wartości jak religia, miłość i rozum oraz na ciągłej obecności przy młodzieży. Unikał stosowania kar, wyeliminował zupełnie kary fizyczne. System był nowością, który nie od razu znalazł zwolenników.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: