Kantyczki z nutami

DYSTRYBUCJA00013309

26,90 zł

Opis

Więcej informacji

„Kantyczki z nutami” to śpiewnik zawierający kolędy i pastorałki, które były śpiewane na terenie Polski na początku ubiegłego wieku

„Kantyczki…” zawierają zarówno pieśni liturgiczne, jak i te ludowe, które śpiewano w domach. W śpiewniku „Kantyczki z nutami” nie brakuje również kolęd regionalnych, w których pozostawiono oryginalną pisownię.

W sumie na kartach Kantyczki znajduje się 196 kolęd kościelnych i 70 pastorałek wraz z nutami. Wszystkie mieszczą się na nieco ponad 500 stronach. „Kantyczki” z nutami mają bardzo poręczny format - 11x14 cm, który sprawia, że śpiewnik nie tylko znakomicie leży w dłoni, ale również zmieści się na każdym statywie lub pulpicie na nuty.


Nasza Księgarnia Religijna posiada w swojej ofercie „Kantyczki z nutami”, które są przedrukiem kantyczek wydanych w 1911 roku w Krakowie, w drukarni „Prawdy”

Na początku znajduje się nawet oryginalna treść słowa od wydawcy, przygotowana przez Michała Kędzioła, który w tamtym czasie był redaktorem „Prawdy” - „Kantyczki z nutami wydałem jako noworoczny podarek dla czytelników "Prawdy". Wybór dobry - myślę - bo kantyczki samą nazwą duszę cieszą i radują. Z kolędami bowiem zapoznaliśmy się od dzieciństwa, pokochaliśmy je - zżyliśmy się z niemi.”


Kantyczki posiadają również kilka pustych stron na końcu, które są miejscem na zapiski rodzinne. To znakomity prezent na Boże Narodzenie, dzięki któremu całą rodziną można usiąść i pośpiewać. Tym lepszy, jeśli w naszym gronie jest osoba, która zna część z ludowych kolęd i pastorałek.


Liczba stron: 512

Wymiary: 140 x 110 mm

Zapraszam również do przejrzenia nowości w kategoriach:

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: