Krzyż. Jezus w Chinach - film DVD Zobacz większe

Krzyż. Jezus w Chinach - film DVD

DYSTRYBUCJA00028991

39,90 zł

Opis

Więcej informacji

Mało znana historia
Niesamowici ludzie
50 lat burzliwej historii rozwoju chrześcijaństwa w Chinach na ekranie.

Pierwsza w historii, szczera i rzetelna relacja mówiąca o chrześcijaństwie w Chinach, szczególnie o Kościele Domowym. Film odpowiada na pytania stawiane przez wiele osób spoza Chin: jak to możliwe, że liczba chrześcijan w Chinach wzrosła z 700 000 w 1949 roku do 70 mln w czasach obecnych, mimo kontroli komunistów. Używając obrazów z życia oraz wywiadów, film przedstawia prawdziwe historie wielu osób i szuka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: jak chiński rząd postępuje z chińskimi chrześcijanami i jakie są rakcje wierzących? Jak rozwijają się chrześcijanie w tym kraju, co przeżywają i jak wzrastają? Jakimi są ludźmi i jaki wpływ mają i będą mieli na Chińskie społeczeństwo?

Film dokumentalny "Krzyż - Jezus w Chinach" zawiera trzy epizody i jeden krótki motyw. Całość trwa około 4 godzin.

Część 1 - Nasiona Krwi
Podąża krwawymi śladami chińskich misjonarzy starszej generacji po Powstaniu Bokserów, szczególnie w ciągu ostatnich 50 latach. Są tu zawarte historie o ludziach takich jak: Mingdao Wang, John Sung, Watchman Nee, Allen Yuan, Samuel Lamb, Moses Xie, Yang Xinfei i Epafras.

Część 2 - Kielich Goryczy
Ta część obfituje w zniewalające świadectwa opowiadane przez misjonarzy młodszego pokolenia. Ich poświęcenie, cierpienie, wierność i wdzięczność doprowadziły do bezprecedensowego przebudzenia w chińskim Kościele.

Część 3 - Źródło Życia
Relacje odrodzenia, jakie Ewangelia przyniosła do szerokiego spektrum społeczeństwa nowoczesnych Chin. Zawarto tu świadectwa rolników, studentów, urzędników, przestępców, sierot, aktorów, pisarzy, naukowców i przedsiębiorców.

Część 4 - Hymny Kanaanu
Opowiada niesamowitą historię wiejskiej dziewczynki Xiao Min. Nie ukończyła żadnej wyższej szkoły muzycznej ani nie szkoliła się w dziedzinie muzyki, a jednak stworzyła prawie tysiąc hymnów w mocy Ducha Świętego.

Czas trwania: 4 godziny

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: