• -10%
Przewodnik po Ziemi Świętej

Przewodnik po Ziemi Świętej

SALEZ054
Ostatnie sztuki w magazynie
49,41 zł 54,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 54,90 zł

Najniższa cena produktu 49,41 zł z dnia 20.05.2024

 

Przewodnik po Ziemi Świętej

ks. Stanisław Jankowski SDB, ks. Dariusz Sztuk SDB

Jeśli szukasz przewodnika po Ziemi Świętej przygotowanego przez wieloletnich przewodników i jednocześnie biblistów, to ten na pewno spełnia wspomniane kryteria.

  • precyzyjnie wyznaczone trasy pielgrzymkowe
  • cała Ziemia Święta oraz Synaj
  • szczegółowe dane na temat miejsc
  • szeroki kontekst biblijny
  • historia Ziemi Świętej
  • polski kontekst
  • liczne fotografie i specjalnie przygotowane plansze

Przewodnik został napisany przez dwóch salezjanów biblistów, a jednocześnie przewodników po Ziemi Świętej: ks. dr. Stanisława Jankowskiego i ks. prof. Dariusza Sztuka.

Wprowadzeniem do niego jest szkic przybliżający historię Izraela oraz specyfikę tej części ziemi, którą Ernest Renan nazwał „Piątą Ewangelią”. Druga część przewodnika to dwanaście tras. Pięć pierwszych prowadzi po Jerozolimie i jej okolicach, pozostałe – po całym Izraelu: od Galilei na północy aż po Synaj (już w Egipcie) na południu. Każde miejsce jest szczegółowo opisane (historia, kontekst biblijny, wartość kulturowa czy archeologiczna) oraz opatrzone ważnymi praktycznymi informacjami, na przykład o godzinach otwarcia.

Korzystający z Przewodnika… znajdzie wyróżnione kolorem odniesienia do Pisma Świętego, dzięki którym konkretne wydarzenia biblijne połączy z odwiedzanymi miejscami. Dowie się również o wielu polskich śladach, pozostawionych przez naszych rodaków w Ziemi Świętej właściwie od wypraw krzyżowych rozpoczynając, a na najnowszej historii kończąc. Publikacja zawiera czytelne mapy i schematy głównych sanktuariów Jerozolimy, Betlejem i Nazaretu oraz liczne fotografie.

Jest przeznaczona zarówno dla tych, którzy przeżyli już pielgrzymkę do Ziemi Świętej, jak i dla tych, którzy do ziemi Chrystusa zamierzają się udać. Dla jednych będzie przypomnieniem i rozszerzeniem wiedzy na temat miejsc świętych, drugich wprowadzi w świat Orientu i świętości, którą tchnie ziemia wybrana przez Boga jako teatr wydarzeń historii zbawienia. Podróżujący indywidualnie znajdą tutaj informacje praktyczne o przemieszczaniu się po Ziemi Świętej oraz użyteczne adresy.

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 304

FORMAT: 130 x 220

OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

WAGA: 600 g

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Salezjańskie

Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych