• -10%
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO
NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO

NOWY TESTAMENT BPK PVC szara VOCATIO

VOC905
62,99 zł 69,99 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 69,99 zł

Najniższa cena produktu 62,99 zł z dnia 18.07.2024

 

BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA. NOWY TESTAMENT

WYDANIE KIESZONKOWE Z DUŻYMI LITERAMI ORAZ RENESANSOWYMI INICJAŁAMI

Tłumaczenie: ks. Remigiusz Popowski SDB

Data i miejsce wydania:   Warszawa 2022

Format: 115 x 165 mm

Papier: biblijny w kolorze kremowym

Liczba stron: 624

Oprawa: miękka, szyta, narożniki zaokrąglone, jedna tasiemka

Rodzaj okładki: skóropodobna PVC, szara

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

ISBN: 978-83-7829-280-7

EAN: 9788378298984

Starochrześcijański znak ΦΩΣ-ΖΩΗ (FOS-DZOE) znajdujący się na okładce i stronie tytułowej tej Biblii znaczy ŚWIATŁO-ŻYCIE. Symbolicznie odnosi się on do Jezusa Chrystusa, który tymi właśnie słowami określał sam siebie (por. J 8,12; J 12,46 oraz J 11,25; J 14,6). Znak ten był znany i używany już w IV w. przez chrześcijan na terenach Syrii.

Do książki z tytułem Nowy Testament można mieć stosunek taki, jak do każdego pisanego dzieła: czytać, aby poznać treść, naukowo badać metodami filologicznymi, pytać o autora i o czas napisania, określać gatunek literacki, język i styl, oceniać sposób wydania, lub tylko trzymać na półce obok woluminów klasyki światowej. Zupełnie inne jest podejście do niej z pozycji wiary. Ona sama zresztą, czytana z uwagą, prowadzi do religijnej wiary i ją umacnia. Dla chrześcijan jest to księga święta. Katechizm Kościoła Katolickiego i Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym Soboru Watykańskiego II pouczają, że Bóg jest jej autorem tak samo jak Starego Testamentu, gdyż obydwa Testamenty stanowią jedną całość. To, co w nich jest zawarte w kwestiach wiary i moralności, powstało pod natchnieniem Ducha Świętego. Ludzie zapisujący Słowo Boże byli powołani przez Boga. Nazywamy ich zwykle hagiografami, redaktorami lub nawet autorami, ale w ograniczonym sensie. Tak zredagowane teksty święte zostały przekazane przez Boga Kościołowi. Ze względu na Autora i ze względu na treść Stary i Nowy Testament nazywane są także Pismem świętym, Biblią, Objawieniem lub księgami świętymi (grecki wyraz biblia znaczy „zwoje, księgi, biblioteka”). W gruncie rzeczy całe Pismo święte mówi o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla zbawienia ludzi. Objawia miłość Boga do ludzi, ukazuje godność i ostateczne powołanie człowieka, uczy go drogi do wiecznej chwały i radości, bo w Chrystusie, według tejże Biblii, człowiek otrzymuje od Boga możliwość uwolnienia się z niewoli grzechów, czyli zła etycznego, które skaziło nawet jego naturę, oraz możliwość zmartwychwstania, wniebowstąpienia i uwielbienia przy Bogu. Tę drogę zbawienia objawia przede wszystkim Nowy Testament.

Niniejszy przekład Nowego Testamentu powstał z okazji jubileuszowego roku łaski, to jest dwutysięcznego roku od narodzenia się w ciele Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do innych polskich przekładów, nie wyróżnia się w nim tytułami logicznych cząstek ksiąg, gdyż nie ma ich także w oryginale.

(ks. prof. Remigiusz Popowski SDB)

7a4ec983b812b47208e97a6c18340170.jpg
Język
polski
Liczba stron
624
Stan
Nowy
Rok wydania
2022
Autor
Praca zbiorowa
Okładka
miękka
Tytuł
Nowy Testament BPK kieszonkowy szary
ISBN
9788378298984
Wydawnictwo
Vocatio
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych