• -10%
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała
KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała

KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD PVC biała

VOC907
53,99 zł 59,99 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 59,99 zł

Najniższa cena produktu 53,99 zł z dnia 14.06.2024

 
9a4d40b3dcd5e07a4db8bc84094ce242.jpg

KIESZONKOWY NOWY TESTAMENT I PSALMY NPD

KIESZONKOWY NT NPD z PSALMAMI

Nowy Testament i Psalmy we współczesnym języku polskimNowy Przekład Dynamiczny

WYDANIE KIESZONKOWEData i miejsce wydania:   Warszawa 2022Format: 105 x 150 mmPapier: biblijny w kolorze białymLiczba stron: 816Oprawa: miękka, szyta, narożniki zaokrąglone, jedna tasiemka, bez paginatorów i bez suwakaRodzaj okładki: ze skóry ekologicznej PVC, białaWydawca: Wydawnictwo NPDISBN: 978-83-63828-56-1EAN: 9788363828882

Niniejsze wydanie Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie jest skróconym, kompaktowym wydaniem tekstu Nowego Testamentu bez komentarzy i marginaliów, jakie znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. Zostało ono pomyślane jako podróżna wersja kieszonkowa dla osób, które mają już studyjne wydanie NT (NPD). Osoby, które nie mają pełnego wydania z komentarzami, mogą być – czytając ten tekst – czasem zaskoczone innym brzmieniem znanych im wcześniej wersetów. Objaśnienia i wytłumaczenia innego sposobu przekładu znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. W wersji kieszonkowej nie było na to miejsca.        Nowy Przekład Dynamiczny Pisma św. jest przeznaczony dla osób, które nie są objęte jakąkolwiek opieką eklezjalną. Z tego powodu ma szczególną postać i jest dość nietypowy, jak na polskie warunki kulturowe. Chociaż nosi nazwę Nowy Przekład Dynamiczny, to w istocie, z uwagi na użycie potrójnego kryterium ekwiwalentów dynamicznych (semantycznego, merytorycznego i kontekstualnego), można go śmiało nazwać przekładem o potrójnej naturze dynamicznej. Co więcej, podczas redakcji tekstu stosowaliśmy znany z tradycji hebrajskiej targumiczny styl translacji, co w polskiej tradycji przekładów biblijnych jest przedsięwzięciem całkowicie nowatorskim. Ma on zatem wyraźny odcień wyjaśniający teksty, jak miało to miejsce w hebrajskich targumach. Więcej szczegółowych informacji na temat tej metody przekładu, jego formy i stylistyki znajdą Państwo w „Wyjaśnieniach metodologicznych NPD”, które są zamieszczone w pełnej, studyjnej wersji NT (NPD) oraz na stronie www.BibliaNPD.pl.       Publikacja została wzbogacona o Księgę Psalmów. W przekładzie NPD zależało nam na przekazaniu owego szczególnego piękna, którym charakteryzują się hebrajskie psalmy, jednak nadrzędną wartością było dla nas wierne zachowanie prawdziwości przekazu Słowa Bożego przy użyciu łatwego i zrozumiałego współczesnego języka.

Z WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW:

„NPD to najbardziej niereligijny i najbardziej Chrystocentryczny przekład Biblii, jaki dotąd spotkałem.”

„NPD jest tłumaczeniem znakomicie ukazującym prawdziwy charakter Boga.”

„Po przeczytaniu NPD jestem tak zbudowany i zachęcony, że trudno mi wrócić do innych przekładów Pisma św.”

PRZEKŁAD DYNAMICZNY TO METODA TŁUMACZENIA, W KTÓREJ ZACHOWANIE WIERNOŚCI GŁÓWNEJ MYŚLI PRZEKAZU (W KONTEKŚCIE, W JAKIM WYSTĘPUJE) MA WYŻSZY PRIORYTET NIŻ LITERALNA DOSŁOWNOŚĆ SEMANTYCZNA. Z UWAGI NA TO PRZEKŁAD DYNAMICZNY MIEJSCAMI NIE MA CHARAKTERU DOSŁOWNEGO, LECZ INTERPRETACYJNY.

Język
polski
Numer wydania
1
Liczba stron
816
Stan
Nowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
460
Rok wydania
2022
Autor
Praca zbiorowa
Okładka
miękka
Szerokość produktu
10.5
Wysokość produktu
15
Tytuł
Nowy Testament i Psalmy NPD biel
ISBN
9788363828882
Wydawnictwo
Vocatio
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych