• -10%
Utkana z jasności. Świętość Klary z Asyżu
Utkana z jasności. Świętość Klary z Asyżu
Utkana z jasności. Świętość Klary z Asyżu
Utkana z jasności. Świętość Klary z Asyżu

Utkana z jasności. Świętość Klary z Asyżu

SERAFIN108
Ostatnie sztuki w magazynie
40,41 zł 44,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 44,90 zł

Najniższa cena produktu 40,41 zł z dnia 22.07.2024

 

Święta Klara z Asyżu była kobietą o bardzo silnej osobowości, wielkim duchowym uroku oraz niezwykłej wolności myślenia. Uważała, że kobietom powierzona jest bardzo ważna misja w Kościele w odnowie wiary, w ożywianiu orędzia Chrystusa przez nowy sposób postępowania zgodny z Ewangelią.

To dzięki jej odwadze i determinacji udało się przedstawić do aprobaty Kościołowi tekst reguły zakonnej przeznaczonej dla kobiet, które chciały służyć Bogu na drodze najwyższego ubóstwa. Jest więc ona pierwszą kobietą w historii chrześcijaństwa, która ułożyła Forma vitae, kodyfikując tym samym doświadczenie ewangeliczne wspólnoty Ubogich Pań z San Damiano.

Książka jest drugą w serii wydawniczej poświęconej zgłębianiu historii i duchowości Świętej Klary z Asyżu. W pierwszej, zatytułowanej Pod stopami Kościoła, przedstawione zostały złożone relacje Opatki z San Damiano z hierarchami Kościoła. Niniejsza pozycja szuka odpowiedzi na pytania: Jak to się stało, że kobieta pochodząca z małego Asyżu została ogłoszona świętą? Jak była postrzegana przez współczesnych? Jak obraz jej świętości kształtował się i był przekazywany przez kolejne wieki?

Niniejsza publikacja wpisuje się w nurt żywego zainteresowania postacią Świętej z Asyżu, jakie obserwuje się ostatnio coraz częściej na gruncie polskim. Należy więc tylko życzyć, by książka znalazła drogę do coraz szerszego kręgu odbiorców i posłużyła odkryciu fascynującej osobowości Świętej Klary z Asyżu, jednej z najbardziej oryginalnych postaci kobiecych średniowiecza.

Publikacja zawiera teksty źródłowe po raz pierwszy przetłumaczone na język polski: średniowieczne legendy łacińskie, opowiadanie o życiu Klary zachowane w języku starowłoskim oraz utwór poetycki o Świętej. Źródła ukazują, jak to się stało, że córka nieznanego rycerza, pochodząca z małego miasta, została ogłoszona świętą, i to już po dwóch latach od śmierci, co było ewenementem w średniowiecznej historii Kościoła.

OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

AUTOR: Marco Bartoli.

FORMAT: 125 x 190 mm

LICZBA STRON: 336

ISBN: 978-83-66779-38-9

WYDAWNICTWO: Serafin

Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych