• -10%
Biografia Jezusa według Ewangelii
Biografia Jezusa według Ewangelii
Biografia Jezusa według Ewangelii
Biografia Jezusa według Ewangelii

Biografia Jezusa według Ewangelii

JEDN2446
32,40 zł 36,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 36,00 zł

Najniższa cena produktu 32,40 zł z dnia 18.06.2024

 

 Biografia Jezusa to książka wyjątkowa. Poświęcona Bogu, który stał się człowiekiem; najwybitniejszym i najbardziej niezwykłym człowiekiem, nad którym od lat głowią się egzegeci, próbując odtworzyć Jego obraz – dzieje, myśl, osobowość, misję. Kardynał Gianfranco Ravasi zaprasza nas do wspólnego odkrywania śladów Jezusa z Nazaretu na kartach Biblii z nawiązaniem do apokryfów i innych świadectw o Nim, które przetrwały do naszych czasów. Jest to zadanie niepozbawione trudu badawczego, ale realizowane z pomocą wybitnego biblisty i znawcy języka hebrajskiego. Zadanie niezwykle pasjonujące, gdyż przyprawiające o szybsze bicie serca tych, którzy zaczynają rozumieć Pisma. Zadanie bardzo ważne, gdyż podejmowane z miłości, ciekawości, z tęsknoty… i po to, żeby wiedzieć, co odpowiedzieć, kiedy Jezus zapyta nas: „A wy za kogo Mnie uważacie?”.

Odbiorcy książki:– Teologowie, bibliści, księża, zakonnicy, katecheci; wszyscy wierzący w Chrystusa.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:– Zapoznaje z całokształtem dotychczasowej wiedzy na temat Jezusa Chrystusa. Zachęca do osobistego studium Biblii i daje wskazówki, jak należy to czynić.

Autor: Kardynał prezbiter Gianfranco Ravasi jest znanym biblistą, poczytnym autorem, zwłaszcza komentarzy do ksiąg biblijnych, wieloletnim wykładowcą egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch w Mediolanie oraz języka hebrajskiego w tamtejszym Seminarium Arcybiskupim, był przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Kultury w latach 2007–2022

Autorkard. Gianfranco RavasiOprawamiękka ze skrzydełkamiStron320Format140x205 mmRok wydania2023ISBN:9788381447126

JEDNOŚĆ
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych