• -10%
Jezus do serca kapłana - ks. Ruotolo Dolindo (SSL)

Jezus do serca kapłana - ks. Ruotolo Dolindo (SSL)

Loretanki

SSL000227
Obecnie brak na stanie
9,00 zł 10,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 10,00 zł

Najniższa cena produktu 9,00 zł z dnia 14.06.2024

 

W książeczce Jezus do Serca Kapłana autor wsłuchuje się w głos Boskiego Mistrza, w ten głos, który cichutko przemawia w głębi duszy, gdy świat milczy, gdy zmysły są wyciszone, gdy do duszy wyzutej z siebie samej wchodzi Boża myśl. Jest to rozmowa przepełniona Bożą miłością, cicha i głęboka: Mistrz mówi do serca człowieka Jemu poświęconego. Jezus mówi do duszy kapłana. Jest to rozmowa Stwórcy z Jego stworzeniem. Każdy z nas jest małym wszechświatem, miłowanym przez swojego Stwórcę tak, jakby nie istniało dla Niego nic prócz właśnie tego Jego stworzenia. Ksiądz Dolindo przynosi każdej duszy głos jej Stwórcy, głos który łagodnie kształtuje, niekiedy pieści, ale przede wszystkim rzeźbi tak, jak rzeźbiarz szukający w marmurze kształtu swego arcydzieła.

Całą wdzięczność kierujemy zatem do Czcigodnego Księdza Dolindo Ruotolo, który pozostawił nam te wspaniale stronice. Przebija z nich miłość do Boga, do Matki Bożej, do Kościoła, któremu poświęcił się bez reszty, oraz do dusz, szczególnie kapłańskich, którym oddal swoje życie w całopalnej ofierze.

Niech każda myśl zawarta w tym drogocennym dziele będzie komunią miłości z Bogiem, krzepiącym wiatykiem na trudnej drodze dusz Jemu poświęconych, aby bez wahania i bez zwlekania mogły spokojnie przezwyciężyć każdą przeszkodę na wyboistej drodze do świętości i osiągnąć doskonałość, do której Bóg je powołuje w sposób jednoznaczny i jednostkowy.


Autor: ks. Dolindo Ruotolo

Tłumacz: Agnieszka Kuryś

Ilość stron: 112

Oprawa: miękka

Format: 9 x 14 cm

Rok wydania: 2018

ISBN: 978-83-7257-932-4

Detal brutto
6
Wydawnictwo
Loretanki
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych