• -10%
  • Nowy
Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie

Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie

AA000040586590
Ostatnie sztuki w magazynie
35,91 zł 39,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 39,90 zł

Najniższa cena produktu 35,91 zł z dnia 20.05.2024

 

 Prezentowana książka jest owocem wspólnotowego pochylenia się nad tajemnicą Ducha Świętego, objawioną w Nowym Testamencie i w najstarszej Tradycji Kościoła. Przedstawia ścieżki wędrówki po Ewangeliach św. Łukasza i św. Jana, Dziejach Apostolskich i Listach św. Pawia, pozwalające dotknąć ukazaną tam tajemnicę Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Zaproponowana tu i wypracowana w praktyce metoda zgłębiania tajemnic wiary skłania do codziennego czytania Ewangelii poprzez wyodrębnienie konkretnych fragmentów na każdy dzień, z krótkim komentarzem i odniesieniem poznanych treści do swego życia.

Jako chrześcijanie otrzymaliśmy dar Ducha Świętego już na chrzcie świętym, a w sposób szczególny w sakramencie bierzmowania. Jednak mając na uwadze słowa Jezusa, skierowane w Wieczerniku do apostołów: „Duch Prawdy w was przebywa i w was będzie” (J14,17), wiemy, że obecność Ducha Świętego w nas jest dynamiczna. Co zatem Pismo Święte mówi o procesie pogłębiania obecności Ducha Bożego w człowieku? Szukając odpowiedzi, postanowiliśmy przeanalizować najważniejsze fragmenty Nowego Testamentu, które wprost mówią o Duchu Świętym. W naszych poszukiwaniach często sięgaliśmy do pism Ojców Kościoła, jak również do tekstów św. Tomasza z Akwinu, który obficie czerpał z najstarszej Tradycji Kościoła.

Zapraszamy Czytelnika do przygody wtajemniczenia w osobę Ducha Świętego przez dwadzieścia osiem tygodni, z których każdy jest podzielony na sześć dni, tak aby niedzielę poświęcić na podsumowanie całotygodniowej refleksji. Książka doskonale nadaje się do indywidualnej medytacji, ale jest też świetnym materiałem do pracy wspólnotowej i dzielenia się Słowem Bożym.

Autor: Ks. Leszek Mateja

Ks. Leszek Mateja – doktor teologii z zakresu patrologii, uczeń ks. prof. Edwarda Stańka. Przez wiele lat swoją posługę duszpasterską pełnił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, obecnie jest proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rusocicach. Autor prac naukowych i publikacji z dziedziny duchowości, m.in. cyklu książek dotyczących drogi ewangelicznego wtajemniczenia pt. Bóg mówi do ciebie.

ISBN 978-83-8340-061-7Oprawa miękkaLiczba stron: 298Wymiary: 145 x 205 mmRok wydania: 2024Cena: 39,90 zł

Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych