• -10%
  • Nowy
W Jego ranach jest nasze zdrowie

W Jego ranach jest nasze zdrowie

SSL0011896275
27,00 zł 30,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 30,00 zł

Najniższa cena produktu 27,00 zł z dnia 18.06.2024

 

 Książka W Jego ranach jest nasze zdrowie zawiera przekaz niezwykle cenny dla tych, którzy mierzą się z chorobą własną lub kogoś bliskiego. Chorzy i ich bliscy, szukając ratunku, często błądzą po omacku, oszołomieni, zrozpaczeni, bezradni. Pomoc medyczna nie zawsze bywa skuteczna. A gdy i ona okazuje się bezradna, trudno się z tym pogodzić zarówno leczonym, jak i leczącym.

Zebrane w książce teksty to zapis homilii i prelekcji wygłoszonych przez ks. prałata Andrzeja Mazańskiego podczas cyklicznych spotkań Środowiska Medycznego Świętej Rodziny. Te kapłańskie nauki oparte na obserwacjach, doświadczeniach, przemyśleniach, lecz przede wszystkim zaczerpnięte ze źródła odwiecznej mądrości – słowa Bożego, niosą pokrzepienie i podnoszą na duchu. Skierowane do osób, których misją i pracą jest niesienie ulgi w cierpieniu, przypominają o powinnościach wobec człowieka cierpiącego i mogą być pomocne dla każdego, kto w ciemnym tunelu bólu i lęku szuka przebłysku światła; kto szuka lekarstwa, nie suplementu. Są to nauki, z których płynie Jezusowe przesłanie nadziei: „Nie bój się, wierz tylko!” (Mk 5, 36; por. Łk 8, 50).

Chrystus jako Zbawiciel, jako Mesjasz jest posłany przez Ojca, aby objawić miłość tym ludziom, którzy przeżywają moment próby. […] W tym czasie próby, jakim jest choroba, miłość miłosierna jest szczególnie i koniecznie potrzebna, a rozpoznana i przyjęta staje się najważniejszym dowodem obecności i działania Boga w świecie. […] Doświadczenie miłości i miłosierdzia przychodzi zawsze przez drugiego człowieka i nie ma innej drogi. – fragmenty homilii wygłoszonej 11 października 2015 r. –

ks. Andrzej Mazański (ur. 1956) – proboszcz Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu w Warszawie, jest duchowym opiekunem Środowiska Medycznego Świętej Rodziny. Pełni również funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich, jest członkiem Rady Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, a także asystentem diecezjalnym ds. indywidualnych form życia konsekrowanego.

Teksty zebrane w książce zgromadziła, spisała i przygotowała do druku dr Grażyna Rybak, specjalista pediatrii, koordynator spotkań Środowiska Medycznego Świętej Rodziny, Prezes Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Waga

0 , 360 kg

Autor:

ks. Andrzej Mazański

Opracowanie:

dr Grażyna Rybak

Ilość stron:

208

Oprawa:

Miękka

Format:

12 x 19.5 cm

Rok wydania:

2024

ISBN:

978-83-8212-176-6

Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych