• -10%
Księga Ksiąg sezon 1 odc. 1 - 13 BOX (animowane...
Księga Ksiąg sezon 1 odc. 1 - 13 BOX (animowane...
Księga Ksiąg sezon 1 odc. 1 - 13 BOX (animowane filmy religijne DVD)
Księga Ksiąg sezon 1 odc. 1 - 13 BOX (animowane filmy religijne DVD)

Księga Ksiąg sezon 1 odc. 1 - 13 BOX (animowane filmy religijne DVD)

Studio DR

SDR5
89,10 zł 99,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 99,00 zł

Najniższa cena produktu 89,10 zł z dnia 19.04.2024

 

Księga Ksiąg – animowana opowieść religijna, którą pokochały dzieci na całym świecie.

Księga ksiąg — bajka produkcji japońsko-amerykańskiej, swoją premierę miała na początku lat osiemdziesiątych. Od razu zyskała przychylność widzów we wszystkich zakątkach świata. Ponad trzydzieści lat po sukcesie, jaki odniosła oryginalna seria Superbook, powstaje nowa wersja uwielbianej przez dzieci na całym świecie serii Księga Ksiąg, bajka, która jest doskonałym dowodem na to, że filmy religijne dla dzieci wcale nie muszą być nudne.

Historie głównych bohaterów zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Krzyś jest typowym uczniem gimnazjum - no, chyba że weźmiesz pod uwagę fakt, że jednym z jego najlepszych przyjaciół jest stworzony przez jego tatę robot imieniem Gizmo, a do mieszanki dodasz najlepszą przyjaciółkę Olę i w ten oto sposób otrzymasz przepis na niezapomnianą przygodę! Wszystko zaczyna się, kiedy w życiu przyjaciół pojawia się tajemnicze urządzenie i zabiera ich w podróż po Starym i Nowym Testamencie.

Wehikuł czasu, który przenosi Olę, Krzysia i Gizmo w przeszłość.

Każdy odcinek Księgi Ksiąg stworzony jest według podobnego schematu. Na początku bohaterowie muszą stawić czoło jakiemuś problemowi, który staje się podstawą cennych lekcji, o których trio — Krzyś, Ola i Gizmo dowiadują się więcej, kiedy tytułowa Księga Ksiąg, zabiera dzieci w podróż do czasów Biblijnych. Gdy wydarzenie z Biblii osiąga moment kulminacyjny, a bohaterowie znajdują sposób rozwiązania swoich problemów, Księga Ksiąg przenosi ich z powrotem do teraźniejszości, pozwalając im wprowadzić rozwiązanie do swojego życia. Jednym z przykładów jest sytuacja, w której Krzyś nie miał wystarczającej odwagi i bardzo niepewnie czuł się podczas występu na scenie pośród wielu innych dzieci, w trakcie przesłuchań mających wyłonić nowego głównego gitarzystę do szkolnej kapeli. Wtedy Księga Ksiąg przenosi bohaterów w czasie, umożliwiając im poznanie Dawida, który w młodym wieku zdołał zrobić to, czego żaden inny Izraelita nie był w stanie dokonać — stanąć do walki i w ostateczności zabić Goliata — potężnego żołnierza filistyńskiej armii. Kiedy Krzyś uczy się od Dawida jak stawiać czoła nowym wyzwaniom, zdobyć odwagę i pewność siebie Księga Ksiąg przenosi bohaterów z powrotem do domu, a Krzyś jest wystarczająco pewny siebie, żeby wziąć udział w przesłuchaniach.

Animowany film religijny, jako źródło wiedzy i wartości.

Księga Ksiąg to bajka, która pozwala wprowadzić wartości chrześcijańskie i przedstawia biblijne historie w sposób przystępny i przede wszystkim interesujący dla najmłodszych odbiorców. Księga Ksiąg pozwala zdobyć wiele cennych lekcji na temat Pana Boga, wiary i życia, odnosząc się do sytuacji obecnych w życiu niemal każdego najmłodszego widza.
Nie ma wątpliwości, że animacja jest zdecydowanie lepsza i bardziej imponująca niż w oryginalnej serii. Autorzy postawili na nowoczesną grafikę komputerową i efekty specjalne, dzięki którym wiele wydarzeń biblijnych przedstawionych jest w sposób bardziej błyskotliwy. Dodatkowym plusem są dwie przepiękne autorskie piosenki, które słyszymy pod koniec każdego odcinka i doskonały polski dubbing.
W komplecie Księga Ksiąg DVD znajdziecie 13 odcinków pierwszej serii, które z pewnością zachwycą wszystkich najmłodszych widzów wraz z ich rodzicami, a dla wszystkich, którym animowane opowieści przypadły do gustu, zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi filmami animowanymi.


Sezon 1 zawiera 13 odcinków, zawartych na 4 płytach DVD - dostępne osobno, jak i w całości w formie box'u!
Każdy odcinek trwa ok. 27 minut

DVD Box - Cały sezon 1 - odcinki 1 - 13:

DVD1:
1. Na Początku (Stworzenie)
2. Próba! (Abraham i Izaak)
3. Jakub i Ezaw

DVD2: 
4. Wypuść Mój Lud (Mojżesz)
5. Dziesięć Przykazań
6. Olbrzymia Przygoda (Dawid i Goliat)

DVD3: 
7. W Lwiej Jamie (Daniel)
8. Pierwsze Święta Bożego Narodzenia
9. Cuda Jezusa

DVD4: 
10. Ostatnia Wieczerza
11. On Zmartwychwstał
12. Droga Do Damaszku (Paweł)
13. Bitwa Ostateczna
 

  • Rok wydania: Wrzesień 2018

  • Nośnik: DVD

  • Gatunek filmowy: Animowany/Dla dzieci

Detal brutto
99
Wydawnictwo
STUDIO DR
Brak ocen

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych