• -10%
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI
TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI

TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI

ES-0002121
Obecnie brak na stanie
49,41 zł 54,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 54,90 zł

Najniższa cena produktu 49,41 zł z dnia 14.06.2024

 

TYLKO PRAWDA - MOJE ŻYCIE U BOKU BENEDYKTA XVI

Książka, która wstrząsnęła światem i Watykanem. Wyznanie świadka życia Benedykta XVI.

Arcybiskup Georg Gänswein przez wiele lat żył u boku Benedykta XVI: najpierw jako bliski współpracownik w Kongregacji Nauki Wiary, potem jako jego osobisty sekretarz w czasie pontyfikatu zakończonego zaskakującą abdykacją, wreszcie jako prefekt Domu Papieskiego, gdzie był świadkiem ostatnich lat życia papieża emeryta i udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych. Po śmierci Benedykta XVI nadszedł czas, aby powiedział całą prawdę o niegodnych oszczerstwach, którymi bezskutecznie próbowano rzucić cień na posługę papieża Ratzingera.

W bezpośredniej i szczerej relacji, wspomagany fachowym piórem watykanisty Saverio Gaety, arcybiskup rekonstruuje pontyfikat Benedykta XVI, który dla Kościoła katolickiego był bardzo ważnym czasem. Odpowiada także na pytania dotyczące wydarzeń, które wstrząsnęły Kościołem, takich jak afera Vatileaks czy relacje między papieżem emerytem a jego nastepcą Franciszkiem.

Tylko Prawda to szczere i bardzo osobiste świadectwo o jednym z największych papieży w historii. Przybliża nam nie tylko geniusz wybitnego teologa Kościoła katolickiego, lecz także jego pokorę, cichość i ogromny szacunek do drugiego człowieka. Ich wyrazem były,  między innymi, głoszone „słabym głosem” do końca życia krótkie i głębokie homilie, z którymi dzięki tej publikacji będą mogli się zapoznać wszyscy wierni i czytelnicy.

Nie jest to oskarżenie czy rozliczanie kogokolwiek, tylko opowieść wiernego sługi i człowieka wychowanego w szkole Benedykta XVI, to znaczy przyzwyczajonego, że w centrum wszystkiego znajduje się Bóg. Wartością dodaną jest wymiar świadectwa osobistego sekretarza, który przez dwadzieścia lat żył i pracował u boku zmarłego papieża, i poznał go jak nikt inny. Zwykłym śmiertelnikom lektura tej książki pozwala zajrzeć za mury Watykanu i odkryć życie Benedykta, lepiej zrozumieć jego decyzje, a najbardziej to, jakim człowiekiem był naprawdę.

Beata Zajączkowska, dziennikarka Radia Watykańskiego, publicystka „Gościa Niedzielnego”

b4720e8e1e323c98ee0504db293c6363.jpg

Wielkość Benedykta XVI nie została jeszcze w pełni doceniona, ale ten czas nadejdzie. Geniusz teologiczny, pokora, ufna wiara i odwaga – wszystko to było w jego życiu podporządkowane jednemu celowi: „podążać za prawdą i być na jej usługach” w świecie, w którym prawda przestała się liczyć. Książka abp. Georga Gänsweina jest tego kolejnym potwierdzeniem. Jego świadectwo o trudnych momentach życia Josepha Ratzingera jest cennym uzupełnieniem biografii tak często fałszowanej przez jego wrogów.

Ks. Tomasz Jaklewicz, teolog, dziennikarz, duszpasterz

Kto chce lepiej zrozumieć pontyfikat Benedykta XVI i poznać ostatnie lata jego życia, musi przeczytać tę książkę. To wyjątkowo szczere i unikalne świadectwo jego wieloletniego sekretarza.

Włodzimierz Rędzioch, watykański korespondent tygodnika „Niedziela”

Interesująca, szczera książka. Świadectwo o papieżu Benedykcie XVI. Jego osobisty sekretarz pokazuje świat za murami Watykanu. Opisuje wiele nieznanych faktów, rozmów i wydarzeń. Warto przeczytać.

Krzysztof Tadej, dziennikarz, autor wielu filmów i artykułów o papieżach i Watykanie

W piśmiennictwie kościelnym istnieje osobne miejsce dla świadectw dawanych przez sekretarzy i współpracowników zmarłych papieży.

Jednak książka sekretarza Benedykta XVI ma walor niepowtarzalny: jest to bowiem nie tylko wspomnienie Zmarłego, lecz także – chce ktoś czy nie – obecny w tym wspomnieniu dyskretny komentarz do obecnego pontyfikatu, zwłaszcza niektórych jego aspektów.

Paweł Milcarek, redaktor naczelny „Christianitas”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Data premiery: 2023-04-01

Liczba stron: 432

Wydanie
Standardowe
Język
polski
Numer wydania
1
Liczba stron
432
Rok wydania
2023
Autor
Abp Georg Gänswein|Saverio Gaeta
Okładka
miękka ze skrzydełkami
Szerokość produktu
14.5
Wysokość produktu
20.5
Tytuł
Tylko Prawda Moje życie u boku Benedykta XVI
ISBN
9788367530767
Wydawnictwo
Esprit
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych