• -10%
HELENA MISJA MOŻLIWA
HELENA MISJA MOŻLIWA
HELENA MISJA MOŻLIWA
HELENA MISJA MOŻLIWA
HELENA MISJA MOŻLIWA
HELENA MISJA MOŻLIWA

HELENA MISJA MOŻLIWA

SALWATOR820
31,32 zł 34,80 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 34,80 zł

Najniższa cena produktu 31,32 zł z dnia 18.07.2024

 

HELENA MISJA MOŻLIWA

W dniu 9 lutego 2018 r. ukazała się książka “Helena. Misja możliwa” (Wydawnictwo Salwator), poświęcona wolontariuszce misyjnej Helenie Kmieć, zamordowanej przed rokiem w Boliwii. Książka jest zbiorem 24 rozmów z bliskimi i przyjaciółmi Heleny. Po raz pierwszy publicznie o swojej córce opowiadają Barbara i Jan Kmieciowie oraz jej chłopak, z którym miała się zaręczyć po powrocie z misji.

W książce znajduje się także obszerna i szczegółowa relacja z dramatycznych wydarzeń w Boliwii opowiedziana przez jedną z sióstr, która była wówczas w Cochabambie, a prowincjał salwatorianów opowiada o tym, jak te tragiczne informacje były przekazywane najbliższym w Polsce. Autorom udało się także porozmawiać z Anitą Szuwald, która była razem z Heleną na misji w Boliwii i stała się świadkiem ostatnich chwil życia Heleny.

4b7d1bef8049347994afef761ac7e2b7.jpg

O książce:

„Ona była światłem. Znikała i pojawiała się z prędkością światła. Ogrzewała jak światło. Żyła porządnie, z pasją i szybko” – tak o Helence Kmieć opowiada jej mama. Rozmowa z rodzicami jest pierwszą z 24, które odnajdziemy w książce „Helena. Misja możliwa”.

Wśród osób, które uchyliły drzwi do intymnego świata swoich wspomnień, są również: siostra, wujek-biskup, chłopak, koleżanka ze studiów, nauczycielka śpiewu ze szkoły muzycznej, przyjaciele z duszpasterstwa akademickiego w Gliwicach i wolontariatu misyjnego (w tym gronie Anita, która towarzyszyła Helenie na ostatniej misji), a także duszpasterze i siostry zakonne – służebniczki dębickie z boliwijskiej Cochabamby.

Książka jest opowieścią o Helence Kmieć, ale też o miłości i o tęsknocie, którą zostawiło jej odejście. Przybliża nam życie wolontariuszki misyjnej, ale też w pewien naturalny sposób mówi o ludziach, którzy na zawsze pozostaną świadkami jej życia.

Helena Kmieć należała do Wolontariatu Misyjnego Salvator. W styczniu 2017 roku została zamordowana na placówce misyjnej w Boliwii.

Niezwykła w swej zwyczajności. W różowym mundurku linii lotniczych wbiegała do kościoła w Gliwicach. Uczyła angielskiego zambijskie dzieci ulicy. Grała i śpiewała podczas wypadów w góry ze znajomymi. Wyjechała do Boliwii, by otoczyć troską maluchy z zakonnej ochronki. Przyjaciele mówią zgodnie: „doba była dla niej za krótka”. I mówią też: „Jeżeli ktoś z nas ma trafić do nieba i być świętym, to ona idzie w pierwszej kolejności”.

Autorzy podkreślają, że książka „Helena. Misja możliwa” nie została przez nich napisana, a wysłuchana: „Dziś wszystkie te historie z wdzięcznością, ale i nadzieją przekazujemy innym”.

Format: 145x205 - oprawa twarda

Stron: 440 + 16 kolor

ISBN: 978-83-7580-593-2

Język
polski
Numer wydania
1
Liczba stron
440
Stan
Nowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.55
Rok wydania
2018
Autor
Ewelina Gładysz|Przemysław Radzyński
Okładka
twarda
Szerokość produktu
15.2
Wysokość produktu
35
Tytuł
Helena Misja możliwa
ISBN
9788375805932
Wydawnictwo
Salwator
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych