• -10%
Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI
Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI
Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI
Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI

Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI

RAF031
Obecnie brak na stanie
31,41 zł 34,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 34,90 zł

Najniższa cena produktu 31,41 zł z dnia 14.06.2024

 
--deleted-from-2--
8f5b66d6bb05a365a27b3fe52ceee2f8.jpg

Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI

Joseph Ratzinger – ponadprzeciętny umysł, niezrównany teolog, niezłomny obrońca wiary katolickiej. Obserwatorzy życia kościelnego zgodnie uważają, że wraz ze śmiercią Benedykta XVI zamknęła się epoka rozpoczęta w 1978 roku przez Jana Pawła II.

W swojej najnowszej książce ks. prof. Robert Skrzypczak dokonuje wnikliwego spojrzenia w życie, działalność i pontyfikat Benedykta XVI. Dzięki tej analizie zaczynamy rozumieć jego dylematy, poznajemy kulisy decyzji oraz prawdziwe poglądy. Lecz nade wszystko dostrzegamy osobę, która całym swoim życiem i siłą umysłu świadczyła o wierze w prawdziwego Boga.

--deleted-from-2--

"Mocna, wiele wyjaśniająca, wciągająca. Od początku, czyli pierwszych opowieści o dramacie sumień młodych niemieckich adeptów teologii po drugiej wojnie światowej, do końca (wybranych tekstów autorstwa Benedykta XVI). Jak mawiał kilkakrotnie cytowany przez autora G.K. Chesterton: „Kościół to jedyna instytucja na świecie, która potrafi w najwyższym stopniu inspirować i zarazem drażnić”. Ta książka też, o ile „drażnić” znaczy „prowokować do myślenia”.

[ks. Adam Pawlaszczyk redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”]

"Publikacje ks. prof. Roberta Skrzypczaka śledzę od lat z wielkim zainteresowaniem. Czas poświęcony na ich lekturę nigdy nie był dla mnie czasem straconym. Autor, zabierając głos w sprawach najbardziej istotnych dla Kościoła, człowieka i ludzkiej cywilizacji, nie pozwala sobie na miałkość treści. Nie tylko ma „coś” do powiedzenia jako naukowiec, ale jako czynny duszpasterz z przedseminaryjnym doświadczeniem pracy w poradni psychologicznej, potrafi tym „czymś” się dzielić, trafiając do umysłu i do serca. Jego szczególne fascynacje – prócz Ewangelii – to duchowość Sługi Bożego ks. Dolindo Routolo oraz teologia Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wartość książki „Wymagający Papież” polega na błyskotliwym wyeksponowaniu najważniejszych doświadczeń życiowych i analiz teologicznych jej Bohatera oraz na prezentacji mało znanych albo wręcz nieznanych polskiemu czytelnikowi tekstów papieża Ratzingera."

[ks. Henryk Zieliński redaktor naczelny „Idziemy”]

"By Kościół katolicki w pełni przyswoił duchowe i intelektualne dziedzictwo Josepha Ratzingera, potrzeba będzie wielu lat. Książka ks. Roberta Skrzypczaka jest jedną z pierwszych prób ukazania wielkości teologicznego dzieła Benedykta XVI ze szczególnym wskazaniem tych wątków jego nauczania, które mogą być drogowskazem i pomocą dla chrześcijan zmagających się z największymi wyzwaniami dla wiary w XXI wieku."

[Grzegorz Górny, publicysta]

--deleted-from-2--

Autor: ks. Robert Skrzypczak

ISBN: 978-83-67336-99-4

Oprawa: miękka

Liczba stron: 160

Format: 140 x 200 mm

Data wydania: 2023

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

--deleted-from-2--
Język
polski
Liczba stron
160
Stan
Nowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.188
Rok wydania
2023
Autor
ks. prof. Robert Skrzypczak
Okładka
miękka
Szerokość produktu
14
Wysokość produktu
20
Tytuł
Wymagający Papież. W hołdzie Benedyktowi XVI
ISBN
9788367336994
Wydawnictwo
Dom Wydawniczy Rafael
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych