• -10%
Większa od obrazu

Większa od obrazu

Wojciech

ŚW-090
18,00 zł 20,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 20,00 zł

Najniższa cena produktu 18,00 zł z dnia 14.06.2024

 

Większa od obrazu


„Czym jest cudowny obraz jasnogórski? Dlaczego jest on cudowny? Czy dlatego, że jest piękny? Dla mnie jest on piękniejszy od Matki Bożej w Tuchowie z różą w ręku, Matki Bożej Piekarskiej, Matki Bożej z pękiem strzał z ulicy Świętojańskiej w Warszawie. Ale różne są kryteria piękna.
Czy dlatego jest cudowny, że działa cuda? On sam jest po prostu Bożym cudem. To jest dar łaski Bożej – skarb, znak widzialny niewidzialnej łaski Boga, przed którym trzeba tylko uklęknąć i doświadczyć jej działania, tego, że Bóg wybrał takie właśnie narzędzie łaski”.
Ks. Jan Twardowski
 
Oddajemy do rąk czytelników wybór wierszy i rozważań ks. Jana Twardowskiego poświęconych jednemu z najważniejszych wizerunków maryjnych – Matce Bożej Częstochowskiej. Polacy od lat pielgrzymują do jasnogórskiej ikony i ona też – w swej kopii – pielgrzymuje po Polsce, od diecezji do diecezji, parafii do parafii. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, twierdzi Ksiądz Jan, jest znakiem naszej wiary. Jest znakiem Bożej łaski. A dla niego samego staje się pretekstem do rozważań o naszej polskiej pobożności, o kondycji całego naszego narodu, a przede wszystkim – o spotkaniu człowieka z Bogiem, przez Maryję.

Liczba stron: 104
Wymiary: 110 x 165
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2019
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-8065-315-3
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Detal brutto
20
Wydawnictwo
Wojciech
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych