• -10%
Co każdy powinien wiedzieć o pochodzeniu Jezusa

Co każdy powinien wiedzieć o pochodzeniu Jezusa

Dobry Skarbiec

SKARBIEC5
Ostatnie sztuki w magazynie
44,10 zł 49,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 49,00 zł

Najniższa cena produktu 44,10 zł z dnia 20.06.2024

 

Nowe spojrzenie na najbardziej wpływowego rabina w historii ludzkości

Poznaj rabina rewolucjonistę

ŻYCIE I SŁUŻBA JEZUSA to jedna z najbardziej znanych nam historii. Wielu ludzi pomija jednak pojedyncze zdarzenia, które miały wpływ na urodzenie, dzieciństwo, a nawet śmierć Jezusa. Czy straciliśmy z pola widzenia Jego żydowskie pochodzenie?

Przemierzając życie Jezusa, począwszy od Betlejemu aż do wzgórza Golgoty, uznany autor i mówca, rabin Evan Moffic, służy jako przewodnik dla chrześcijan. Udziela wglądu do tego, w jaki sposób żydowskie pochodzenie Jezusa ukształtowało Jego przesłanie i misję.

Czytając tę książkę uzyskasz nowe, świeże spojrzenie na to, dlaczego nauczania Jezusa były tak niezgłębione, Jego cuda niewyobrażalne, a miłość bezkompromisowa. Spotkasz rabina rewolucjonistę, którego życie zmieniło losy tego świata, a Jego śmierć ma moc, aby zmienić twoje życie.

Jezus, z którym dorastałam był inteligentny i mądry, współczujący i życzliwy. Jednak kiedy wkraczałam w dorosłość, poświęciłam wiele lat, aby zrozumieć, że był Żydem. To objawienie otworzyło przede mną zupełnie nowy świat. Morze odkrywczych myśli. Tego mi zawsze brakowało. Kiedy wzrastałam w poznawaniu prawdziwego Jezusa – tego żydowskiego – spowodowało to przypływ nowej głębi i życia w mojej wierze. A teraz, drogi czytelniku! Jeśli masz pasję w poznawaniu tego, co nowe, i uwielbiasz się uczyć. Jeśli nie obawiasz się wzrostu i rozciągania podczas niełatwych rozmów i dialogów, wyjmij krzesło i usiądź wygodnie. Mam dwóch rabinów, których chciałabym ci przedstawić.

Michele Cushatt, autorka książki: „Nienasycony: historia jednania się z niespełnionym życiem”

Żydzi i chrześcijanie potrzebują ze sobą rozmawiać – to pewnik. Jednak aby do tego dochodziło, każdy musi słuchać drugiej strony. Evan Moffic wychodzi naprzeciw potrzebom wsłuchania się w głos Żydów przez chrześcijan. W jaki sposób? Przez zwrócenie się do samego źródła chrześcijańskiej wiary – Jezusa Chrystusa, żydowskiego nauczyciela z Galilei z pierwszego wieku. Wątpię, aby chrześcijanie zgodzili się ze wszystkim, o czym pisze rabin Moffic, ale z pewnością nie posądzą go o brak wsłuchiwania się w głos Żydów, dlatego jestem Mu niezmiernie wdzięczna za tę książkę.

Scot McKinght, teolog, mówca, autor bestselleru „Wyznanie Jezusa”

Żydzi i chrześcijanie potrzebują ze sobą rozmawiać – to pewnik. Jednak, aby do tego dochodziło, każdy musi słuchać drugiej strony. Wielu chrześcijańskich uczonych dokonało kolosalnego postępu w rozumieniu hebrajskich korzeni oraz w przysłuchiwaniu się różnym środowiskom żydowskim. Evan Moffic wychodzi naprzeciw potrzebom wsłuchania się w głos Żydów przez chrześcijan. W jaki sposób? Przez zwrócenie się do samego źródła chrześcijańskiej wiary – Jezusa Chrystusa,
żydowskiego nauczyciela z Galilei z pierwszego wieku. Moffic przyjmuje wyzwanie i poszukuje obrazu Jezusa takiego, który najlepiej może być rozumiany jako nauczyciel najwięcej czerpiący z Biblii Hebrajskiej (Tanach) i żydowskich tradycji. Wątpię, aby chrześcijanie zgodzili się ze wszystkim, o czym pisze rabin Moffic, ale z pewnością nie posądzą go o brak wsłuchiwania się w głos Żydów. Jestem mu niezmiernie wdzięczny za tę książkę.

Kent Dobson, Teolog, mówca, autor bestselleru: Wyznanie Jezusa

Rabinie Moffic! Bardzo dziękuję! Jako chrześcijanin i kapłan Kościoła Rzymskokatolickiego jestem wdzięczny za interesujące spojrzenie na żydowskie dziedzictwo Jezusa. Ta książka to wspaniały dar dla chrześcijan, którzy pragną zgłębiać wiarę i kulturę miejsca, z którego wywodzi się Jezus.

Ojciec Tom Hurly, Duszpasterz kościoła „Old St. Patrick Church” w Chicago

 

O autorze: rabin Evan Moffic jest autorem książek i znanym mówcą. Swą misję upatruje w odkrywaniu skarbów Biblii Hebrajskiej dla ludzi wszystkich wyznań. Służy jako starszy rabin we wspólnocie „Solel” na przedmieściach Chicago. Jest autorem książki Co każdy chrześcijanin powinien wiedzieć o święcie Paschy. Rabin Moffic wykłada i naucza w dużych kościołach oraz międzywyznaniowych organizacjach w całych Stanach Zjednoczonych. Często pojawia się w roli komentatora w sprawach religii w krajowych wydaniach serwisów informacyjnych. Pisuje dla tak poczytnych gazet jak The Chicago Tribune czy The Huffington Post.

Spis treści
Przedmowa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Wstęp . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
1. Skromne urodzenie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
2. Niespodziewany zwrot . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
3. Wkroczenie na głębokie wody . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 51
4. Przetrwanie pokus na pustyni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71
5. Powołanie uczniów . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 91
6. Czy wierzysz w cuda? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 111
7. Słowo Boże jest słodkie jak miód . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 129
8. Szema . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 147
9. Modlitwa „Ojcze nasz” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 179
10. Dni ostateczne . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 209
11. Pięciu rabinów przybliża nam Jezusa . . . . . . . . . . . . . . 227
Zakończenie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 245Autor: rabin Evan Moffic

  • ISBN: 9788361131410

  • Liczba stron: 256

  • Wymiary: 13.5x20.5cm

  • Rok wydania: 2017Detal brutto
49
Wydawnictwo
Dobry Skarbiec
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych