Obniżka! Objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich Zobacz większe

Objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich

DYSTRYBUCJA00005338

67,92 zł

-15%

79,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

Objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich - unikatowe wydanie najważniejszych dzieł wielkiej Błogosławionej. To lektura duchowa, która jest perłą wśród arcydzieł duchowości na przestrzeni ostatnich wieków. Historia Jezusa – Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie, ale też historia tych ludzi, którzy blisko Jezusa zawsze byli. Niezwykłe i porywające świadectwo Bożych zamiarów wobec całego świata i każdego z osobna człowieka.

 

Komplet zawiera następujące tytuły:

 

PASJA

ŻYCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA CHRYSTUSA

 

 

Każda z książek wydana jest w twardej, solidnej oprawie z dodatkową obwolutą.

 

Anna Katarzyna Emmerich, niemiecka mistyczka i stygmatyczka, urodziła się 8 września 1774 roku w ubogiej rodzinie w Wesfalii, w północno-wschodnich Niemczech. Od czwartego roku życia miała częste wizje historii Zbawienia. Po wielu trudnościach w wieku 28 lat wstąpiła ona do klasztoru augustianek w Dülmen. Od 1813 roku do końca życia ciężka choroba przykuła ją do łóżka. Zmarła 9 lutego 1824 roku.

 

Była naznaczona stygmatami Męki Pańskiej i otrzymała charyzmat niesienia pociechy licznie odwiedzającym ją gościom. Oficjalne badania stygmatów wykazały ich autentyczność. Począwszy od 1813 roku jedynym pokarmem, który przyjmowała, była Komunia święta i woda.

 

Była jedną z najbardziej znanych postaci Kościoła niemieckiego w pierwszej ćwierci XIX stulecia. Ściągała do siebie ludzi z różnych środowisk, którzy często w jej obecności doznawali olśnienia łaską wiary. Odwiedził ją m.in. znany niemiecki pisarz, Klemens Brentano, który pod jej wpływem się nawrócił i w rezultacie lata 1818-1824 spędził przy łożu stygmatyczki, spisując jej relacje. Po jej śmierci Brentano opublikował je pod tytułem Bolesna męka Pana naszego Jezusa Chrystusa (Salzbach 1833).

 

Anna Katarzyna Emmerich została beatyfikowana przez Jana Pawła II 3 października 2004 r.

 

Przez swoje szczególne powołanie mistyczne Anna Katarzyna Emmerich uzmysławia nam wartość ofiary i współcierpienia z ukrzyżowanym Panem.

Jan Paweł II

 

Okładka twarda, obwoluta

Ilość stron 812

Wymiary 135 x 210 mm

Rok wydania 2008

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: