• -10%
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH
KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH

KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARD. ROBERT SARAH

SSL0903
46,80 zł 52,00 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 52,00 zł

Najniższa cena produktu 46,80 zł z dnia 14.06.2024

 

KATECHIZM ŻYCIA DUCHOWEGO - KARDYNAŁ ROBERT SARAH

„Celem niniejszej książki jest skromne towarzyszenie tym wszystkim, którym leży na sercu to, by na Bożą miłość odpowiedzieć całym życiem, szczęśliwym i owocnym, jakie rozkwitnie w wiecznym szczęściu kontemplowania Boga. Książka powstała z pragnienia, by nieść im pomoc w wewnętrznej duchowej wspinaczce, prowadzącej do radości spotkania, które przemienia życie. Te słowa płyną z trwania sercem przy Ewangelii i Osobie Jezusa Chrystusa, z pragnieniem, by czytelnik także odkrył owo trwanie serce przy sercu, pomagając mu wejść we własne wnętrze, w miejsce obecności Boga, i czyniąc konkretnym jego trud nawrócenia przez wskazanie, jaką drogą iść i jakich konkretnych środków użyć, żeby na nowo postawić Boga w samym środku naszych najistotniejszych dążeń.”

cf0ee9addb4dad57189bd8686ec26c2d.jpg

„Uznałem, że zmierzch Boga w naszych postmodernistycznych społeczeństwach, kryzys podstawowych wartości ludzkich i moralnych oraz jego reperkusje nawet w Kościele, gdzie widać zamęt wokół prawdy objawionej przez Boga, utratę autentycznego zmysłu liturgii i podważenie tożsamości kapłańskiej, domagają się usilnie, by wszystkim wiernym zaproponować prawdziwy katechizm życia duchowego. Nie chciałbym jednak, by ten tytuł został źle zrozumiany… Mamy do dyspozycji Katechizm Kościoła katolickiego i jego Kompendium, które pozostają niezastąpionymi narzędziami nauczania i studiowania nauki objawionej przez Chrystusa i głoszonej przez Kościół. Niniejsza książka jest katechizmem życia wewnętrznego. Ma on wskazać najważniejsze środki służące do wejścia w życie duchowe, w celach praktycznych, a nie akademickich… Katechizm ten, zbudowany wokół sakramentów, modlitwy, ascezy, liturgii, ma uświadomić każdemu, że jego chrzest jest początkiem wielkiego nawrócenia, wielkiego powrotu do Ojca”.

Aby przywrócić Bogu należne Mu miejsce w naszym życiu i życiu Kościoła, kardynał Robert Sarah nie proponuje innej drogi niż droga Ewangelii: siedem sakramentów, przez które Chrystus nas dzisiaj dotyka, wytycza duchowy szlak, na który Autor zaprasza nas językiem pełnym autentyzmu i misyjnej mocy.

kard. Robert Sarah – urodzony 15 czerwca 1945 roku w Ourous w Gwinei. Święcenia kapłańskie przyjął w wieku 24 lat z rąk biskupa Raymonda-Marie Tchidimbo. 13 sierpnia 1979 roku został mianowany przez Jana Pawła II biskupem diecezji Konakry. W chwili przyjęcia święceń biskupich był najmłodszym biskupem rzymskokatolickim na świecie. Jako zawołanie biskupie wybrał zdanie Sufficit tibi gratia mea (Wystarczy ci mojej łaski).

Waga: 0,450 kg

Autor: kard. Robert Sarah

Ilość stron: 359

Oprawa: Miękka

Rok wydania: 2023

ISBN: 978-83-8212-120-9

Język
polski
Liczba stron
359
Stan
Nowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.4
Rok wydania
2023
Autor
Robert Sarah
Okładka
miękka
Szerokość produktu
14
Wysokość produktu
21
Tytuł
Katechizm życia duchowego
ISBN
9788382121209
Wydawnictwo
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych